Vinařství Petr Novotný

Něco o nás

Naše malé vinařství bylo založeno v Čejkovicích, ve třetí největší vinařské obci v České republice, v roce 2008 Petrem Novotným, muzikantem a milovníkem vína. Proto používáme v našem vinařství slogan „vína plná tónů.“ Protože zastáváme názor, že ke skleničce dobrého vína patří pěkná písnička a samozřejmě to platí i naopak. Naše vinařství navazuje na letité zkušenosti našich předků při pěstování vinohradu a výrobě vína.

Vína vyrábíme převážně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, kde si můžeme částečně ovlivnit kvalitu vstupní suroviny. Zbytek hroznů nakupujeme od našich osvědčených stálých dodavatelů. Při výrobě vína kombinujeme moderní, ale i tradiční a zažité postupy našich předků.

Celá produkce vína je určena k lahvování. Vína dodáváme přímo našim koncovým zákazníkům, ať už firmám nebo soukromým osobám do privátních archívů. Vína vyrábíme v malých šaržích s omezeným množstvím lahví v jedné šarži. Díky vysoké kvalitě hroznů a šetrnému zpracování jsou naše vína ovocná a květinová s širokou škálou vůní a chutí.

V našem portfoliu najdete vína bílá, červená, růžová, ale také klarety a v neposlední řadě i frizzante. Při výrobě bílých vín hrozny macerujeme na slupce, buď kratší, nebo delší dobu v závislosti na odrůdě, abychom docílili sytější barvy, intenzivnější vůně a hlavně plné chuti. U červených je samozřejmostí jablečno-mléčná fermentace, která snižuje obsah kyseliny jablečné ve víně. U růžových vín je macerace samozřejmostí a u klaretů naopak lisujeme celé neporušené hrozny, abychom zamezili vyluhování barviva do vína.

Ale dost povídání, na řadě jsou činy … Takže vám už teď nezbývá nic jiného, než přijet naše vína ochutnat.
Rádi vás u nás přivítáme.

Fotogalerie naší vinice